SMS ze strony internetowej, czyli prosta aplikacja dla pralni

Dla jednego z naszych klientów pralni chemicznej, znajdującej się w Navan, co. Meath w Irlandii, napisaliśmy prostą aplikację. Pozwala ona wysyłać wiadomości z powiadomieniami do swoich klientów. Ważnym było, aby aplikacja była responsywna i działała zarówno na komputerze w biurze, telefonach komórkowych pracowników, jak i tabletach ulokowanych w różnych miejscach w firmie.

Po wykonaniu testów kliku systemów, zajmujących się obsługą wysyłania wiadomości na telefony komórkowe, zdecydowaliśmy się na bulksms.com. Nie było tu problemu z dostarczaniem wiadomości do wszystkich sieci irlandzkich. Można było również ustawić własny Identyfikator nadawcy, co było istotne dla naszego klienta (nadawcą przychodzącej wiadomości nie był numer telefonu, tylko nazwa firmy). Koszty usługi były optymalne. Na innych testowanych platformach, wiadomości dochodziły często ze sporym opóźnieniem, albo nie dochodziły w ogóle.

Głównym założeniem było stworzenie aplikacji prostej w obsłudze, ponieważ spora część pracowników pralni to kobiety, które nie mają zbyt dużo do czynienia z internetem. Dlatego za tworzenie wiadomości odpowiedzialny jest administrator, natomiast pracownicy po zalogowaniu się, widzą jedynie pole z wyborem wiadomości oraz pole do wpisania numeru telefonu klienta.

Panel administracyjny daje również możliwość dodawania oraz usuwania użytkowników, a także generowania raportu wysłanych wiadomości. Od momentu oddania projektu do dzisiaj firma wysłała już ponad 30k wiadomości.


Potrzebujesz podobnego projektu?
  • By admin
  • 22/03/2017 07:55